Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Скільки коштує щастя?

Дозвілля 36329 переглядів

Опубліковано - 3.01.2010 | Всі публікації | Версія для друку

Скільки коштує щастя?
Скільки грошей слід дати людині, аби вона відчула таку ж радість, як, приміром, від народження дитини? А скільки забрати, аби засмутити її, як від втрати коханого? Науковці вирахували ціну людського щастя та горя.

Дослідники вже неодноразово намагалися вирахувати, скільки коштує людське щастя. Найбільша проблема полягала в розмитості цього поняття, тому відомий австралійський економіст Пол Фріжтерс вирішив звузити сферу своїх досліджень до конкретних радощів чи печалей, як-то весілля чи розлучення.

Упродовж восьми років він спостерігав за особистим життям 10 тисяч австралійців, які мали оцінювати рівень своєї щасливості від тієї чи іншої життєвої ситуації за шкалою від 0 до 10. За економічною термінологією, Фріжтерс, визнаний одним з найкращих економістів у світі віком до 40 років, назвав це підрахунком «психічних витрат» і «психічних пільг».
Чоловікам емоції коштують дорожче, ніж жінкам

З’ясувалося, що сума, в яку «обходяться» ті чи інші події, напряму залежить від статі опитуваного. Так, наприклад, виявилося, що чоловіки переживають і радість, і смуток гостріше, ніж жінки.

Приміром, якщо справа доходить до розлучення, це «спустошує» чоловіка настільки, ніби він щойно втратив понад сто тисяч доларів. Жінку ця подія травмує значно «дешевше» - всього на вісім з половиною тисяч. Така ж тенденція й з весіллями. Для чоловіка одруження рівнозначне плюсові у майже 30 тисяч доларів, для жінки – лише 15 тисяч.
Втрати мають більший вплив, аніж прибутки

Радість від народження дитини у чоловіка рівносильна одержанню 30 700 доларів, у жінки – трохи більше восьми тисяч. Смерть дитини чи партнера у чоловіка прирівнюється до втрати 590 тисяч доларів, у жінки – мінус у 123 тисячі. Фріжтерса не дивує така різниця. «Втрати мають значно більший вплив на людину, аніж прибутки», - стверджує економіст.

Цікаво, що переїзд сприймається жінками приблизно так само, як прибуток у дві тисячі доларів, а от для чоловіка це навпаки – збитки на 10 тисяч.
Чого варта фраза «я кохаю тебе»?

Таку різницю в оцінці чоловічих та жіночих переживань дослідники пояснюють не меншою емоційністю представниць прекрасної статі, а просто різним ставленням чоловіків і жінок до грошей. Відповідно й грошовий еквівалент емоцій різний.

Раніше схожі підрахунки здійснювали британські дослідники Стів Генрі і Девід Альбертс. У книзі «Насправді ви багаті, просто поки що про це не знаєте» вони оцінили позитивні емоції від фрази «я кохаю тебе» у майже 200 тисяч доларів.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Дозвілля»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.