- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
З понеділка міліціонери обов’язково будуть зачитувати затриманим їхні права. Про це міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив у Чернігові, де побував із робочим візитом.
Відповідний наказ у міністерстві він уже видав.
Першими нове правило відчують на собі депутати місцевих рад, з яких зняли депутатську недоторканність. Цей закон уже опубліковано і він набув чинності. 250 призупинених кримінальних справ проти депутатів тепер відновлять за новими обставинами. Міністр наголосив, що 250 депутатів із понад 250 тисяч обранців місцевих рад - це невеликий відсоток. Але чистка лав лише сприятиме, аби люди більше любили новообрану владу.
Зокрема, Ю. Луценко зазначив: "Дуже часто були такі цікаві рішення - (кримінальна справа) закривається у зв’язку зі зміною обстановки, а зміною обстановки було те, що він набув депутатської недоторканності. Це не в одній країні світу неприпустимо. А більшість справ, вони не закриті, вони просто зависли у зв‘язку з неможливістю притягти до відповідальності".