Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фізкультура рятує від жовчнокам’яної хвороби

Охорона здоров`я 11049 переглядів

Опубліковано - 10.02.2010 17:32 | Всі новини | Версія для друку

Жовчнокам’яна хвороба очима художника Джона Бавоші (ілюстрація Science Photo Library)
Жовчнокам’яна хвороба очима художника Джона Бавоші (ілюстрація Science Photo Library)
Фізичні вправи радикально знижують ризик утворення каменів у жовчному міхурі.

Співробітники Університету Східної Англії провели спостереження за 25 тисячами чоловіків і жінок і виявили, що у любителів активного способу життя шанси на розвиток жовчнокам'яної хвороби знижені на 70%, повідомляє Compulenta.

Вчені пояснюють подібний ефект тим, що після виконання вправ в жовчі зменшується концентрація холестерину, з якого і формуються камені. Крім того, завдяки фізичному навантаженню в організмі збільшується рівень «хорошого» холестерину і поліпшується перистальтика кишечника, що теж знижує ризик утворення каменів.

Нагадаємо також, що в червні минулого року цей же колектив дослідників виявив, що від жовчнокам'яної хвороби захищає помірне споживання алкоголю. Щоденний прийом півлітра пива (або 250 мл вина, або 50 мл міцного спиртного) на третину знижує ризик виникнення каменів у жовчному міхурі.

Кам'яні утворення різної величини в жовчному міхурі та протоках - явище дуже часте, але симптоми жовчнокам'яної хвороби виявляються тільки в трьох випадках з десяти. Захворюванням страждають кожна третя жінка і кожен шостий чоловік; найчастіше утворюються камені в жовчному міхурі у літніх людей. До числа факторів ризику, крім віку, входять вагітність, ожиріння, швидка втрата ваги і прийом деяких медикаментів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.