Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Восьмирічним автомобілям – зелене світло?

Економіка 8652 перегляди

Опубліковано - 13.09.2006 22:15 | Всі новини | Версія для друку

Восьмирічним автомобілям – зелене світло?
Восьмирічним автомобілям – зелене світло?
Законодавці готові поступитися СОТ і відкрити кордон для старих машин. Вітчизняні автовиробники – категорично проти. Кажуть, не витримають конкуренції.

Продавці ж потриманих авто запевняють: ввозити старе не вигідно. Тому нічого не зміниться.

Якщо народні обранці таки відкриють українську браму для автомобілів 8-річної давності, простим українцям від цього буде ні жарко, ні холодно.

Володимир на авторинку старожил - 15-й рік ганяє з Німеччини потримані авто. Наприкінці 90-х мотався чи не щотиждень – потримане відривали з руками. Нині третій місяць далі ринку не їздить – завезене не продається. Вибором покупців не тішиться. У попиті лише 2-3-річні Мерси, БМВ та Ауді. На відкриття кордону дивиться скептично. Каже – поки митниця не зменшить апетит, дешевих Фордів, Опелів та Фольксфагенів українці не дочекаються. Навіть десятирічних.

Люшник, продавець потриманих авто:
- Якщо автомобіль коштує близько 10 тисяч євро, то у нас держмито коштує близько 10 тисяч євро. А ще диктуються умови, на якій машині я повинен їздити – спеціально все це, - підвищення митних тарифів, підвищення цих драконівських держмит.

Вітчизняні автовиробники просять законодавців не гратися з вогнем. Інакше, кажуть, знову доведеться рятувати промисловість як у 90-і. Свої вимоги - не впускати автобрухт або підняти мито – мотивують турботою про державу та споживача. Мовляв, українці варті більшого, аніж іржаве корито.

Зиск від цього отримає невелика категорія населення, ну біля відсотка, а втратить весь український народ.

Експерти кажуть, що панікувати не варто, відкриття кордонів не загрожує ні ринку, ні цінам. На заваді – ті ж мито і шалений попит на нові авто.

Олег Омельницький, експерт автомобільного ринку:
- Навіть якщо вирішать імпорт цих автомобілів, то в критичному положенні знаходитиметься незначна частина автомобільного ринку. Десь в межах 10-15%.

А от маленьким українцям не до високих матерій. Більшість і досі шкодує за часами, коли пристойна іномарка коштувала 4-5 тисяч зелених.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.