Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сонце побило річний рекорд за потужністю спалахів

У світі науки 5806 переглядів

Опубліковано - 16.12.2009 22:59 | Всі новини | Версія для друку

Сонце побило річний рекорд за потужністю спалахів
Сонце побило річний рекорд за потужністю спалахів
На Сонці стався рекордний спалах, повідомляється на сайті російської обсерваторії ТЕСІС.

Потужність явища, зареєстрованого в ніч на 16 грудня, становила C5,3. Енергія спалаху майже на 50 відсотків перевершила попередній рекордний спалах, який стався 10 грудня 2009 року. За словами вчених, потік рентгенівського випромінювання на земній орбіті, як і раніше, є підвищеним.

Поки вчені не знають, в якій з активних областей на Сонці стався викид. Зараз на поверхні світила недалеко одна від одної розташовані дві групи плям - група 1034 і група 1035. Спалах, ймовірно, стався у молодшій групі 1035, яка з`явилася лише кілька днів тому і вже нараховує 16 плям.

Попередній спалах-рекордсмен стався у групі 1034. Зараз, проте, ця група майже зруйнована і, за словами дослідників, вона не здатна виробляти спалах.

Найближчим часом учені очікують ще на серію потужних викидів на Сонці.
Викид величезного протуберанця
Викид величезного протуберанця
Рівень потужності спалахів позначається літерою і числом за класифікацією GOES (Geostationary Operation Environmental Satellites). Літери позначають п`ять рівнів потужності - А, B, С, M і X, а цифри позначають градацію всередині кожного. Потужність попереднього рекорду становила C3,4.

Черговий 11-річний цикл сонячної активності повинен був початися ще в травні, проте до цих пір всі "спроби" Сонця вступити в нову фазу активності закінчувалися невдачею. Останній раз, - наприкінці вересня цього року, підвищення активності Сонця завершилося викидом величезного протуберанця - його довжина перевищила мільйон кілометрів.

В даний час Сонце знаходиться в одному з найдовших періодів спокою за всю історію спостережень. Світило вже двічі невдало намагалося почати новий, 24-й, цикл активності. Процеси, які розвиваються на Сонці в даний час, показують, що світило намагається перейти до активної фази утретє, повідомляє Lenta.ru.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.