Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені виявили в людському тілі приховану сенсорну систему

У світі науки 10606 переглядів

Опубліковано - 10.12.2009 14:43 | Всі новини | Версія для друку

Учені виявили в людському тілі приховану сенсорну систему
Учені виявили в людському тілі приховану сенсорну систему
Незалежні від центральної нервової системи сенсорні закінчення в найдрібніших капілярах і потових залозах людської шкіри виявилися здатними до повноцінної чутливості до різних зовнішніх впливів.

Сигнали з цієї системи нервових закінчень також обробляються людською свідомістю і дозволяють почувати механічні, теплові та інші дії.

Автори дослідження - група вчених під керівництвом Френка Райса, вченого з Медичного коледжу Олбані в США, зуміли зробити своє відкриття завдяки двом унікальним пацієнтам, що страждають на вкрай рідкісний розлад нервової системи.

Пацієнти були виявлені одним із співавторів статті, Девідом Бушером з Інституту дослідження болю при Ліверпульському університеті у Великобританії. Діагноз цих двох людей, що звучить як вроджена нечутливість, означає, що від народження ці люди були не в змозі відчувати біль, проте, на відміну від більшості інших хворих, що страждають на аналогічний розлад, мають дуже суху шкіру, часто завдають собі ушкоджень через необережність і страждають на різного роду розумові розлади, ці двоє вели цілком звичайний спосіб життя.

У лікарні обидва ці пацієнти опинилися через прояви у них надмірної пітливості, де їм і був поставлений діагноз.

"Цікаво, але наші звичайні тести показали, що чутливість їхньої шкіри надзвичайно низька, проте достатня для повсякденного життя і дозволяла їм визначати, наскільки той чи інший предмет є теплим або холодним, шорстким або гладким", - сказав Бушер, слова якого наводить прес-служба компанії Integrated Tissue Dynamics.

Секрет чутливості шкіри цих пацієнтів був розгаданий в лабораторії Райса, куди були переправлені зразки шкіри пацієнтів. Тут співробітники лабораторії виявили, що шкіра хворих позбавлена всіх нервових закінчень, що відповідають за механічний, температурний та інші види чутливості, які є в шкірі звичайних людей.

Вчені дійшли висновку, що пацієнти зберегли здатність відчувати за рахунок нервових закінчень, що розміщені в кровоносних капілярах і потових залозах шкіри. Протягом багатьох років вважалося, що ці нервові закінчення не беруть участі у сприйнятті будь-яких зовнішніх сигналів, сигнали цих нервових волокон не обробляються свідомістю людини, а служать лише для регулювання потовиділення і течії крові.

Це означає, що сенсорна система людини набагато складніша, ніж вважалося раніше, і містить абсолютно незалежну від центральної системи нервів сукупність шкірних нервових закінчень, чутливість яких звичайній людині навіть неможливо відрізнити на фоні роботи основних нервових закінчень, однак їхня робота обробляється свідомістю і вносить свій непомітний внесок у дотик.

Нагадаємо, раніше канадські вчені довели, що шкіра здатна сприймати звуки, що дає можливість називати людину "єдиним органом сприйняття".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.