Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені з’ясували: предки людини не бігали по деревах

У світі науки 9202 перегляди

Опубліковано - 14.04.2009 16:02 | Всі новини | Версія для друку

Відбиток ноги стародавньої людини (ліворуч) і сучасної (праворуч), які дозволити визначити механіку руху
Відбиток ноги стародавньої людини (ліворуч) і сучасної (праворуч), які дозволити визначити механіку руху
Ученим вдалося встановити, що предки сучасної людини погано лазили по деревах.

Про це повідомляє Science NOW, а стаття дослідників опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

В рамках дослідження учені провели аналіз кінематики рухів шимпанзе, коли мавпа лізе по дереву вертикально вгору. Шимпанзе були вибрані тому, що їхня близька спорідненість з предками Homo sapiens використовується, як аргумент на користь здібності ранніх людей до лазіння по деревах. Як об'єкти дослідження виступали тварини, що мешкають в Національному парку Кибале в Уганді.

Ученим вдалося встановити, що під час руху ступні шимпанзе здатні міняти кут нахилу щодо стандартного горизонтального положення (яке ступня приймає, якщо тварина стоїть) в достатньо широких межах. Даний кут може досягати 45 градусів (для сучасної людини він не перевершує 15-20).

Провівши аналіз залишків стародавніх людей, вік яких складав від 4,12 до 1,53 мільйонів років, учені встановили, що будова ступні у наших предків більше була схожа на людську, ніж мавпячу. Таким чином, учені визначили, що предки сучасної людини досить погано лазили по деревах.

Багато фахівців відзначають важливість виконаної роботи, проте не згодні з її висновками. Вони говорять, що стародавні люди могли використовувати технологію лазіння, яка відрізнялася від тієї, якою користується шимпанзе.

Нагадаємо, що зовсім нещодавно ученим вдалося встановити, що предки людини володіли майже сучасною ходою. Це відкриття було зроблене завдяки виявленню ланцюжка скам'янілих слідів, що чудово збереглися. Тоді комп'ютерне моделювання дозволило відтворити механіку руху стародавньої людини.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.