Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві продовжують демонтувати радянські пам’ятники

Суспільне життя Регіон: м.Київ 11157 переглядів

Опубліковано - 9.04.2009 14:35 | Всі новини | Версія для друку

Леніна можна перенести в інше місце
Леніна можна перенести в інше місце
У столиці продовжують позбуватися радянського минулого. Чергова партія монументів часів СРСР стоїть у черзі на знесення.

За словами начальник Головного управління охорони культурної спадщини Руслана Кухаренка, з державного реєстру пам'ятників уже викреслені пам'ятники Крупскої, Чубаря, Петровського, Дзержинського, Калініна, пам'ятник чекістам і Мануїльскому, які тепер можна зносити.

Як пише "Сегодня", у такий спосіб виконується указ Президента Віктора Ющенко про демонтаж пам'ятників людям, пов'язаних з організацією репресій і Голодомору.

На місці демонтованих пам'ятників будуть нові, але які саме, вирішить спеціальна комісія.

Щоправда, поки що списку нових пам'ятників у міста немає.

Що ж стосується тих, які підлягають зносові, то їх вибрали на методичній раді Інституту історії НАНУ і великої цінності вони не мають. За словами історика Михайла Кальницького, виняток становлять пам'ятники Леніну і Щорсу, якими займалися відомі скульптори.

Варто відзначити, що саме улюбленому пам'ятникові Черновецкого - Леніну на Бессарабській площі - демонтаж не загрожує.

"Ленін - це робота знаменитих архітекторів і скульпторів, Меркурова, Власова і Єлізарова, тому об'єкт знаходиться під охороною держави", - сказав Кухаренко.

Як відомо, демонтаж пам'ятників радянського періоду розпочався у 2008 році. Тоді демонтували Косіора на вул. Артема і ще кілька маловідомих Леніних. Цього року роботу обіцяють закінчити.

Від "Аратти". На нашу думку, пам`ятники потрібно не просто зносити, а перенести в інше місце, наприклад, - в Прип`ять, створивши там Музей тоталітарної епохи. Тоді без особливих проблем можна позбавитися і пам`ятника Леніну навпроти Бесарабки - він же залишиться цілим.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.