Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Кам’янець-Подільському впала Польська брама

Надзвичайна подія Регіон: Хмельницька область 16043 перегляди

Опубліковано - 23.02.2009 13:17 | Всі новини | Версія для друку

Фото від 22 лютого 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua
Фото від 22 лютого 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua
В Україні продовжується руйнація історичних архітектурних пам’яток державного значення. Не дочекавшись реставраторів, Польська брама, яка є частиною фортифікаційних споруд XVI—XVII ст., що захищали Старе місто, нещодавно була зруйнована.

Ця випадок, можливо й пройшов би не поміченим, якби не спостережливість місцевих краєзнавців, які привернули увагу до цієї надзвичайної події.

За словами директора Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'яне́ць» Василя Володимировича Фенцура, відбулася саморуйнація вежі. Це трапилося 15 лютого. Можлива причина - перепад денної та нічної температур та волога, що накопичилася в тріщинах стін вежі.

На реставрацію Польської брами за проектом УКРзахідпроектреставрації необхідно було виділити 1 млн. 865 тис. грн. станом на 2007 рік. Минулого року на консервацію пам`ятки необхідно було виділити хоча б 870 тисяч гривень. Але, у нашій державі, такі кошти, як правило "з`їдають миші" десь на шляху до виконання робіт...

Маємо надію, що компетентні органи почнуть розслідування, яке дасть відповідь на питання, чому вчасно не почалися роботи з укріплення архітектурної пам`ятки XVI століття державного значення, хоча проект реконструкції був завчасно підготований і поданий керівництвом національного заповідника "Кам`янець".
Фото від 9 січня 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua
Фото від 9 січня 2009 року. Автор - Ірина Пустиннікова - http://info.kp.km.ua

Довідка.

Польська брама XVI—XVII ст. Побудована в північно-західній частині Старого міста у Кам`янець-Подільському. За системою оборонних споруд вона подібна до Руської брами. В’їзд у Старе місто з Польських фільварків у XVI—XVIII ст. захищали п’ять башт, з’єднаних між собою мурами загальною довжиною 180 метрів, які ламаною лінією перетинали каньйон річки. Три башти були розташовані на правому березі, а дві — на лівому. Стіна, що перетинала русло Смотрича, мала два шлюзи, якими в разі потреби перекривали течію ріки. Найбільш укріпленою баштою була Надбрамна, через неї проходив в’їзд у місто.

У другій половині XIX ст. при прокладенні нової дороги Польську браму зруйнували. Залишились тільки мури з бійницями вздовж правого берега Смотрича та три башти, в яких згодом були розміщені кузні, від чого їх назвали Ковальськими.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.