Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені самостійно почали реставрацію стародавньої споруди в Херсонесі

За межею віків Регіон: Автономна республіка Крим 12847 переглядів

Опубліковано - 23.12.2008 21:08 | Всі новини | Версія для друку

У липні 2008 року вежа завалилася
У липні 2008 року вежа завалилася
Вчені з заповідника Херсонес Таврійський за власні кошти відбудовують середньовічну вежу Донжон в Балаклаві. Згідно з кримською легендою, в ній колись жив дракон, який приносив багатство та щастя.

Коли в липні цього року вежа завалилась, під загрозою опинилася вся фортеця Чембало

Основні знаряддя у реставраторів Донжона - сокира, лопата і майстерки. А камені, з яких будують стіни, як і 700 років тому, беруть з кар'єру на іншій стороні Балаклавській бухті. Трохи чи не єдиним сучасним матеріалом на реставрації є високоякісний цемент.

"У стародавні часи в будівництві замість цементу використовували кістковий клей, який отримували, коли варили рибні відходи, рибу. Цей клей додавали в вапно, і на цій основі з додаванням морської гальки робили кладку ".

Згідно з легендою, у фортеці колись жив дракон, який приносив багатство та щастя

Коли в липні цього року башта завалилась, під загрозою опинилася вся фортеця Чембало в національному заповіднику Херсонес Таврійський. Секретаріат Президента вчених з питанням про реставрацію споруди 14 століття направив в Кабмін, Кабмін у Міністерство економіки, де вирішили, що потрібно погодити проект середньовічної башти з МНС.

"Прийшла відмова, Міністр економіки підписав листа до Кабміну, посилаючись на те, що немає висновку МНС", - пояснив директор Національного заповідника Леонід Марченко.

На проект і стіни вчені вже витратили 2 мільйони гривень - сума, яку заповідник Херсонес Таврійський виручив від туризму за літній період. Однак, на повну реконструкцію потрібно ще 5 мільйонів.

За матеріалами Новий канал
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.