Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Генетики пов’язали діабет з порушенням біоритмів

Охорона здоров`я 8195 переглядів

Опубліковано - 9.12.2008 14:24 | Всі новини | Версія для друку

Генетики пов’язали діабет з порушенням біоритмів
Генетики пов’язали діабет з порушенням біоритмів
Діабет і високий рівень цукру в крові можуть бути пов’язані з порушенням функції гена, що бере участь в регуляції добових ритмів.

До таких висновків дійшла міжнародна група дослідників з Великобританії, Франції, Канади і Данії, спільна робота якої опублікована в журналі Nature Genetics.

Численні статистичні дослідження свідчать про зв'язок діабету, ожиріння і серцево-судинних захворювань з порушеннями сну. Відомо також, що гормон інсулін, з недоліком якого пов'язаний цукровий діабет, також виробляється в різних кількостях в різний час доби. Дані, отримані авторами нового дослідження, свідчать про те, що ці всі ці порушення взаємозв'язані на генетичному рівні.

У поле зору учених потрапила мутація rs1387153, пов'язана з геном MTNR1B. Цей ген контролює активність гормону мелатоніна, який, у свою чергу, регулює добові ритми, зокрема час сну і час активності.

При аналізі геномів великої групи добровольців учені виявили, що мутація rs1387153 статистично пов'язана з підвищеним рівнем глюкози в крові. На наступному етапі учені оцінили частоту цієї мутації у 6 тисяч французів і датчан, страждаючих діабетом другого типу, і у 9 тисяч здорових жителів цих країн. Як з'ясувалося, у діабетиків вона зустрічалася значно частіше, і її наявність була пов'язана з 20-процентним збільшенням ризику розвитку діабету 2-го типу.

За словами авторів дослідження, зростаючі дані про генетичні причини діабету дозволяють розраховувати на появу надійних генетичних тестів для виявлення людей з підвищеною схильністю до цього захворювання. Крім того, знання про зв'язок діабету з порушеннями регуляції добових ритмів дозволяє сподіватися на появу принципово нових методів лікування цього захворювання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.