Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


24 липня - День українського національного прапора

Календар Регіон: м.Київ 20099 переглядів

Опубліковано - 19.07.2006 18:34 | Всі новини | Версія для друку

Державний прапор незалежної України, знизу - прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)
Державний прапор незалежної України, знизу - прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)
24 липня виповнюється 16 років із дня підняття українського національного прапора на щоглі біля будинку Київради на Хрещатику.

Вперше в новітній історії синьо-жовте полотнище було піднято перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. А поряд, як і раніше, тріпотів у повітрі червоно-блакитний прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки...

Дорогу синьо-жовтому символу суверенної держави відкрила Президія Київської міської Ради народних депутатів, яка прийняла відповідну ухвалу. А у 2000 році Київська міська рада прийняла рішення вважати 24 липня міським святом — Днем українського національного прапора.

Декільками місяцями раніше, 3 квітня 1990 р., блакитно-жовтий прапор України був піднятий на міській ратуші Львова, і Львів став першим з українських міст, де був піднятий національний прапор України.

Питання національної символіки, зокрема прапора, неодноразово порушувалося демократичними силами у кінці 1980-х рр. 12 грудня 1989 воно піднімалося на другому з'їзді народних депутатів СРСР.

Після проголошення незалежності України Верховна Рада України 28 січня 1992 прийняла постанову Про затвердження державним прапором України блакитно-жовтого національного прапора.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Календар»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.