Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розкрито таємницю минулого Місяця

У світі науки 7545 переглядів

Опубліковано - 28.08.2007 14:44 | Всі новини | Версія для друку

Розкрито таємницю минулого Місяця
Розкрито таємницю минулого Місяця
Група астрономів, проаналізувавши дані з зондів Smart-1 і Clementine, які оберталися навколо Місяця, змогли багато чого дізнатися про геологічне і вулканічне минуле Місяця, повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).

Спеціалісти повідомили, що, наприклад, басейн, відомий під назвою “Море вологості”, швидше за все, утворився безпосередньо внаслідок зіткнення небесного тіла і поверхні Місяця. “Море вологості” має круглу форму і тонку кору, а також в ньому виявлено маськони - ділянки місячної кори, які являють собою гравітаційну аномалію.

На краях басейну знайдено концентричні западини і складки, які викликані термомеханічною деформацією базальту. Також астрономи вперше виявили розриви кори, в якій розкол вертикальний і одна сторона вища за іншу. Подібні розриви зустрічаються на Землі (наприклад, Сан-Андреас на заході США), але вони пояснюються взаємодією декількох тектонічних плит, чого немає на Місяці. Інший відомий басейн на Місяці, “Океан бурь”, згідно з даними зондів, утворився близько чотирьох мільярдів років тому внаслідок тектонічної активності, яка була викликана виникненням кратера Імбріум.

У “Океані бурь” немає маськонів і розривів, проте, тут астрономи виявили наймолодший базальт на Місяці , якому всього два мільярди років.

Нагадаємо, що зонд Clementine був запущений NASA в січні 1994 року і закінчив свою місію в червні того ж року. Зонд Smart-1 обертався навколо Місяця з 2003 по 2006 роки. У вересні 2006 року зонд завершив свою місію, врізавшись в поверхню Місяця і залишивши на ній кратер діаметром близько десяти метрів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.