Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Харківські археологи зробили унікальну знахідку

У світі науки 7627 переглядів

Опубліковано - 23.07.2007 13:44 | Всі новини | Версія для друку

Харківські археологи зробили унікальну знахідку
Харківські археологи зробили унікальну знахідку
Під селом Мохнач на Харківщині археологи відкопали залишки дерев’яної скрині, у якій знаходилася прикрашена коштовностями рука жриці невідомої богині.

Знахідка датується IX сторіччям.

Як заявив Володимир Колода, керівник Середньовічної археологічної експедиції Харківського національного педуніверситета ім. Г.С. Сковороди, ця знахідка насправді унікальна.

"Вона перша на всій території Східної Європи. На жаль, дерев’яна скриня не збереглася, ми знайшли тільки її залізні частини: ручку, замок та скоби. Але усе, що було у скриньці, збереглося дуже добре", - додав він.

Побачивши вміст скрині, фахівці дуже здивувалися, тому що вони знайшли там частину кістки жіночої руки від зап’ястя до середини передпліччя, що була загорнена в шкіру якоїсь тварини. На ній були одягнені два бронзових та один срібний браслети, бронзове кільце зі вставкою із синього скла. Поруч з рукою археологи знайшли намистину з украпленнями дорогоцінних металів, а також коралову та сердолікову намистини.

Фахівці зазначають, що для ідентифікації богині останки руки будуть досліджувати найсучаснішими технологіями, включаючи Днк-аналіз. А з огляду на те, що прикрас на руці дуже багато, то вчені припускають, що йдеться про мощі знатної царівни або жриці.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.