Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Байрактари” ЗСУ на бойовому чергуванні вже пів року й готові атакувати

Війна з Росією (АТО) 1385 переглядів

Опубліковано - 29.10.2021 09:44 | Всі новини | Версія для друку

В українській армії зараз 12 таких літальних апаратів
В українській армії зараз 12 таких літальних апаратів
Українські ударні безпілотники Bayraktar TB2 насправді вже понад пів року виходять на бойове чергування, а їхні екіпажі готові завдавати удари вдень і вночі.

Про це в інтерв’ю BBC News Україна розповів генерал-лейтенант Сергій Наєв, командувач Об’єднаних сил ЗСУ (не плутати з Операцією об’єднаних сил на Донбасі, де свій командувач).

26 жовтня Україна вперше застосувала ці безпілотники на Донбасі.

"Вони перебувають на бойовому чергуванні ще з весни цього року, коли було посилення батальйонно-тактичних груп Росії (біля кордонів України та в Криму. - Ред). Проводили розвідку і тренування", - розповів генерал Наєв.

За його словами, українські "Байрактари" з березня 2021 року "показали свою ефективність для розвідки і давали практичні дані про супротивника".

"Вони патрулюють не лише Донбас, а і південь та північ України. Літали у квітні, а також, коли були [російсько-білоруські] навчання "Запад-2021". Там, де зростає рівень воєнної загрози, Збройні сили України застосовують весь свій спектр озброєнь, у тому числі і "Байрактари", - пояснив Сергій Наєв.

Після першого бойового застосування "Байрактару" на Донбасі 26 жовтня, коли боєприпас з ударного дрона вразив гармату так званої "1-ї Слов’янської бригади ДНР", але при цьому розрахунок вижив, у медіа з’явилися припущення, що тоді використали "учбову ракету".

"Байрактар" застосували по рішенню генерал-лейтенанта Павлюка (командувача ООС на Донбасі. - Ред.), тому треба питати в нього. Але точно знаю, що навіть ті "Байрактари, які ведуть розвідку, завжди підіймаються у повітря з бойовим боєкомплектом", - розповів Сергій Наєв.



Вдень і вночі

Наразі відомо, що українська армія має 12 "Байрактарів" - це два комплекти по шість літальних апаратів, кількох станцій управління та кілька сотень боєприпасів до них.

"Коли Україна закупила ці комплекси, то відбулася і відповідна підготовка персоналу для них. Зараз всі екіпажі "Байрактарів" готові до розвідки вдень і вночі, а також до бойового застосування - також вдень і вночі", - відзначив генерал Наєв.

За його словами, "Байрактари" будуть застосовуватися там, де потрібне посилення".

"Є вся інфраструктура для них, органи управління і відпрацьовані питання взаємодії з іншими силами", - додав Сергій Наєв.

А у вересні новий головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний розповів азербайджанському виданню Report, що українська армія планує придбати ще чотири комплекти Bayraktar TB2.

"Для потреб Збройних сил у 2021-2022 роках планується придбати ще чотири такі комплекси. Надалі ми плануємо поповнити арсенал безпілотними літальними апаратами місцевого виробництва", - розповів генерал Залужний.

Тож мова може йти про ще 24 літальних апарати, що доведе їхню кількість у ЗСУ до 36.

Однак Валерій Залужний додав, що купівля "Байрактарів" - це лише половина справи.

"По-перше, потрібно навчитися ефективно з ними працювати. По-друге, ми повинні обов’язково знати тактику за формами їх застосування. Ми повинні комплексно підходити до питання", - пояснив він.

"Зараз ми вивчаємо методику використання цих апаратів. Якби ми мали досвід Азербайджану, було б набагато простіше. Визнаю, що, на жаль, ми маємо дуже мало досвіду", - додав Валерій Залужний ще до першого бойового застосування цих апартів на Донбасі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Війна з Росією (АТО)»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.