Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія й Україна самостійно не можуть поділити Азовське море та Керченську протоку

Політика 17645 переглядів

Опубліковано - 6.06.2006 10:05 | Всі новини | Версія для друку

Росія й Україна не поділили Азовське море та Керченську протоку
Росія й Україна не поділили Азовське море та Керченську протоку
Експертам Росії й України не вдалося домовитися з питань розмежування Азовського моря і Керченської протоки. Про це повідомив журналістам посол з особливих доручень МЗС РФ Валерій Кеняйкін за підсумками 25-ого раунду переговорів делегацій двох країн по цій темі, що відбувся в Москві.

"Методи розмежування просторів виявилися не співпадаючими", - сказав він, коментуючи проект договору між Росією й Україною про російсько-український державний кордон в Азовському морі. За словами дипломата, Росія дотримується Керченського договору від 2003 року, підписаному президентами двох країн (Путіним і Кучмою - прим. ред). "Усі домовленості по цьому питанню повинні йти в розвиток цього договору, а не полягати в перегляді цього документа", - відзначив російський посол, повідомляє NEWSru.com.

Кеняйкін пояснив, що українська сторона запропонувала змінити статус Азовського моря - із внутрішніх на міжнародні води. "На нашу думку, поки що попередню, тому що пропозиція надійшла в усній формі, зміна статусу Азовського моря є питанням не технічним, а політичним. Це питання може ускладнити переговорний процес і завести переговори в тупик", - підкреслив дипломат.

Говорячи про проект договору між Росією й Україною про російсько-український кордон у Керченській протоці, Кеняйкін відзначив, що сторони "констатували розбіжність позицій у практичному застосуванні норм і правил міжнародного права", повідомляє РІА "Новини".

За словами представника МЗС РФ, у ході переговорів сторонам вдалося просунутися в питанні розмежування в Чорному морі. Дипломат відзначив, що російська сторона передала на розгляд Україні проект договору.

На зустрічі також вдалося погодити галузеві угоди про рибальство, екологію та транспорт в Азовському морі і Керченській протоці, повідомив Кеняйкін. "Найбільший прогрес досягнуто за згодою про екологію. Сподіваюся, що на наступному засіданні ми зможемо просунутися в цьому питанні", - відзначив він.

"Незважаючи на те, що переговори йдуть важко, є політична воля й бажання сторін досягти прогресу", - відзначив російський дипломат.

Україна пропонує залучити до переговорів експертів третіх країн

"Українська сторона змушена констатувати, що в ході переговорів існують моменти, що блокують, що не дозволяють досягти прогресу за узгодженням державного кордону в Азовському морі. На думку української сторони, в основі блокування лежить концепція, закріплена в договорі між Росією й Україною про розмежування Азовського моря від 2003 року, у якому встановлюється, що акваторія моря розглядається як внутрішні води", - повідомив перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко журналістам після російсько-українських переговорів по цій проблематиці в Москві.

За його словами, як вихід із сформованої ситуації українська сторона пропонує внести в згаданий договір "зміни, що дозволять розглядати акваторію не як внутрішні води, а як зону, де діють міжнародне право і міжнародні норми". "Це дозволить вийти з тупика, у якому зараз знаходяться переговори", - вважає український дипломат.

Україна також запропонувала запросити експертів третіх країн, що могли б висловити свою думку з питань розмежування Азовського моря і Керченської протоки. Така ініціатива не обмежує суверенітет обох держав, а є додатковим коментарем для знаходження компромісу, вважає заступник керівника українського МЗС.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.