Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розум і інтелект не гарантують багатство

У світі науки 8415 переглядів

Опубліковано - 2.05.2007 14:33 | Всі новини | Версія для друку

Біл Клінтон - найбільш інтелектуальний із президентів США за останні 60 років. Його IQ складає 182 пункти, при нормі 100. Коли Клінтон закінчив свій президентський термін, його борг складав 15 мільйонів доларів
Біл Клінтон - найбільш інтелектуальний із президентів США за останні 60 років. Його IQ складає 182 пункти, при нормі 100. Коли Клінтон закінчив свій президентський термін, його борг складав 15 мільйонів доларів
Відповідно до результатів дослідження, яке проводилося в США, високий коефіцієнт інтелекту (IQ) не є гарантією багатства, хоча в середньому люди з вищими IQ мають вищі доходи. Люди з найвищим і найнижчим IQ стикаються з фінансовими труднощами майже однаково часто.

Вчені з Центру дослідження людських ресурсів Університету Огайо (Ohio State University 's Center for Human Resource Research) багаторазово опитували 7 403 американців, починаючи з 1979 року. Сьогодні респондентам в середньому 45 років. Опитування стосувалося оцінки інтелекту за тестом IQ, рівня доходів і фінансових ускладнень, які зазнавали респонденти.

Отримані результати підтвердили дослідження інших вчених, що показують, що люди з вищими IQ, як правило, мають вищі доходи. Було зазначено, що збільшення кожного пункту IQ означає в середньому зростання річного доходу від 202 до 616 доларів. Тобто в порівнянні з середнім американцем (IQ 100), людина, що входить в 2% інтелектуальної еліти (IQ понад 130 пунктів) має дохід понад від 6 до 18,5 тисяч доларів на рік. (IQ президента Джорджа Буша складає 91, а у Біла Клінтона - 182).

Але не все так однозначно; те, що ви розумні, не означає, що ви не зазнаєте фінансових ускладнень.

Одним із критеріїв фінансових труднощів, який враховувався при дослідженні, було вичерпання ліміту кредитної картки. Дослідження показало, що серед людей з низьким IQ (менше 75 пунктів) 7,7% вичерпували свій кредит. Але найбільший відсоток респондентів, що потрапляли у важку фінансову ситуацію, - 12,1% доводиться на 90 пунктів IQ. При зростанні IQ до 115 пунктів, відсоток опитаних, що випробовували фінансові ускладнення, падає до 5,4%.

Але у найбільш інтелектуальної частини, - з IQ понад 125 пунктів, - відсоток тих, що зазнавали фінансові труднощі знову зростає - до 6%.

Автор дослідження Джей Загорський (Jay Zagorsky) помічає: «Подивіться на стоянку автомобілів біля університету, і ви побачите, що інтелект і багатство не обов'язково взаємозв'язані. Професори, як правило, є дуже розумними людьми, але ви не побачите тут ні “Ролс-Ройс”, ні “Порше”».

Висновок авторів дослідження простий: інтелект - не той чинник, який гарантує фінансовий успіх, повідомляє Радіо Свобода.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.