Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За поділ людей на “жайворонків” і “сов” відповідає ген

Охорона здоров`я 8214 переглядів

Опубліковано - 5.04.2007 15:02 | Всі новини | Версія для друку

За поділ людей на “жайворонків” і “сов” відповідає ген
За поділ людей на “жайворонків” і “сов” відповідає ген
Дослідження британських медиків доводить, що здатність до тривалого пильнування залежить від генів. Люди з довгою копією гена PER3 гірше справляються з тестами після безсонної ночі, ніж люди з короткою копією.

Ці результати дають наукове пояснення загальновідомому поділу людей на "жайворонків" і "сов".

У геномі людини є два варіанти гена PER3 - короткий і довгий. Оскільки в клітинах людини є дві копії кожного гена, то кожна людина може мати або дві копії короткого гена, або дві копії довгого, або одну довгу й одну коротку копію.

Усього в експерименті брало участь 24 добровольця: 12 з довгою копією PER3, і 12 - з короткою. Використовуючи електроенцефалограмму для запису мозкової діяльності, дослідники встановили, що хоча обидві групи спали однакову кількість часу, люди з короткою копією PER3 провели приблизно 15% цього часу в глибокому сні, у той час як учасники з довгою копією - 22% часу в цій зміцнювальній стадії сну.

Потім учасники експерименту не спали протягом 40 годин і періодично виконувати тести на запам'ятовування слів на комп'ютері.

Протягом перших 18 годин обидві групи виконали тести з однаковими результатами, але до ранку, після 24 годин без сну, власники довгої копії PER3 гірше справлялися із завданням, ніж власники короткої копії.

Навіть при тому, що люди з довгою копією PER3 сплять глибше, вони гірше функціонують, коли не висипаються. Отримані дані припускають, що ці люди мають потребу в більш глибокому та тривалому сні для відновлення сил.

У Великій Британії приблизно 10% людей мають дві довгі копії PER3. Приблизно 45% населення країни мають дві короткі копії, інші 45% -довгу та коротку копію.

Більше раннє дослідження за участю 500 добровольців показало, що люди з довгою копією гена - "жайворонки" - люблять рано лягати спати, у той час як власники короткої форми - "сови" - залишаються бадьорими до пізньої ночі.

Як говорять автори, їхня робота не тільки пояснює існування "сов" і "жайворонків". Вона дозволяє зрозуміти, чому більшість нещасних випадків із працівниками нічних змін відбувається саме в ранні ранкові години. Вчені дійшли висновку, що, можливо, є люди більш схильні до позмінних робіт.

Попередні експерименти доводять, що білок PER3 може активізувати інші гени, але його точна роль у клітині залишається невідомою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.