Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


До кінця грудня можуть подорожчати кондитерські вироби

Добробут 9920 переглядів

Опубліковано - 7.11.2013 11:47 | Всі новини | Версія для друку

До кінця грудня можуть подорожчати кондитерські вироби
До кінця грудня можуть подорожчати кондитерські вироби
Українські кондитери погрожують підняти ціни на солодощі під новорічні свята - в середньому на 3-7%.

Перша причина - спекулятивна, пов’язана з традиційним зростанням попиту на солодощі з наближенням свят.

«На грудень припадає пік продажів кондитерської продукції. Ось виробники і намагаються заробити, підвищуючи ціни», - пояснив представник одного з підприємств. Друга причина подорожчання - зростання цін на цукор: за минулий місяць його ціна вже піднялася на 11-15% (до 6,1-6,3 грн/кг), і до кінця листопада експерти прогнозують подальше підвищення, пишуть «Вести».

«Цього місяця я із запасом заклав у ціну продукції цукор по 7,5 грн/кг. І це при тому, що ще в жовтні ми купували його по 5,5-5,6 грн/кг», - розповів власник ще одного підприємства.

У першу чергу зростання ціни на цукор позначиться на виробництві карамелі, зефіру і мармеладу, в яких на частку цієї сировини припадає 70% витрат. Потім - на борошняне (тістечка, печива, торти), де частка цукру - лише 30% від ціни. Через тимчасове подорожчання цукру кондитери можуть тимчасово переорієнтувати свої виробництва на борошняні солодощі.

«Витрати наших виробників постійно збільшуються. Тому вони скоріше знизять обсяги виробництва і скоротять персонал, ніж почнуть працювати собі у збиток», - вважає президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк.

Водночас виробники допускають зниження розцінок на свою продукцію, пов’язуючи їх із можливим підписанням Україною асоціації з Євросоюзом.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.