Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Майже половина українців не вважають Україну повністю незалежною державою

Громадська думка 8527 переглядів

Опубліковано - 21.08.2013 15:01 | Всі новини | Версія для друку

Майже половина українців не вважають Україну повністю незалежною державою
Майже половина українців не вважають Україну повністю незалежною державою
Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався б зараз, 56% українців підтримали б незалежність.

Про це свідчать результати опитування 2011 респондентів віком від 18 років, проведеного Центром Разумкова в липні 2013 року в усіх регіонах країни.

Найвища підтримка ідеї незалежності за весь період, коли центр проводив подібні опитування, спостерігалася в 2012 році (64,4%), найнижча - у 2003-му (46,5%), повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Частка тих, хто сьогодні проголосував би проти незалежності, складає 20,7% (у 2012-му - 17,9%).

Рівень підтримки незалежності у західному та центральному регіонах України традиційно вищий, ніж на півдні та сході країни. Незалежність частіше підтримують молоді люди - 50,8% серед тих, кому 60 і більше років, і 63,2% серед 18-29 літніх.

38,8% опитаних вважають Україну справді незалежною державою, 47,2% висловили протилежну думку.

61,0% вважають День Незалежності святом, 36,5% - не вважають його святом, але вважають звичайним вихідним днем, 6,1% говорять, що цей день має бути робочим.

Відносна більшість опитаних вважає, що їхня родина більше втратила від здобуття Україною незалежності (41,0%), а 23,8% бачать в ній виграш.

Оцінюючи, якою мірою сучасне українське суспільство є справедливим за шкалою від 0 ("вкрай несправедливе") до 10 ("повністю справедливо") балів, респонденти дали середню оцінку 4,0. Справедливість радянського суспільства оцінили у 6,2 бала. У цілому за цією шкалою 49,8% опитаних вище оцінили рівень справедливості радянського суспільства, і тільки 16,6% - українського. Ще 10,3% оцінили рівень справедливості суспільств однаково.

Як повідомлялося раніше, згідно з опитуванням, проведеним у серпні соціологічною групою Рейтинг, за незалежність сьогодні проголосували б 61% українців у віці від 18 років. А близько половини жителів України в разі загрози територіальній цілісності України готові боротися за інтереси країни зі зброєю в руках.

За даними Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка (УІСД) та Центру "Соціальний моніторинг", кількість прихильників незалежності України за останні два роки істотно зросла. Загалом 61% опитаних підтримали б проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні. Водночас 28% – не підтримали б, ще 13% – не визначилися.

Соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вважає, що «тенденція до зростання кількості прихильників незалежності України постійно збільшуватиметься, оскільки все менше людей пам’ятають Радянський Союз і ностальгують за ним».

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.