Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вищий господарський суд поставив під загрозу знищення національну святиню

Скандал 5586 переглядів

Опубліковано - 18.07.2013 10:01 | Всі новини | Версія для друку

Вищий господарський суд поставив під загрозу знищення національну святиню
Вищий господарський суд поставив під загрозу знищення національну святиню
Вчора Вищий господарський суд розглянув касаційну скаргу прокуратури Києва й залишив у силі рішення про законність передачі землі під будівництво багатоповерхового житлового комплексу біля заповідника «Софія Київська».

Представник прокуратури Марія Тимчук заявила, що землі в буферній зоні Софії Київської є особливо цінними, а також мають історико-культурне значення: "Київрада перевищив повноваження, віддавши їх забудовнику, оскільки на це необхідно дозвіл Верховної ради", пише "Коммерсантъ Украина".

Однак Держагентство земельних ресурсів у цьому році надало лист, в якому йдеться, що в державному земельному кадастрі немає інформації про те, що землі на ділянці забудови є особливо цінними.

Проблема виникла через бюрократичний казус – 2011 року департамент земельних ресурсів Київської міської держадміністрації у своїй базі зазначив цю ділянку як землю історико-культурного значення, але в базі Держагентства ці дані не були відображені.

"У більшій частині томів, які лежать у вас на столі, йдеться, що ці землі мають історико-культурне значення. Гратися законодавчими нормами не можна!", – протестувала представник об’єднання співвласників багатоквартирних будинків "Стрілецький 3/15" Ірина Невмержицька.

У свою чергу юрист "Інвестиційно-будівельної групи" Олег Верховський у присутності десятка телевізійних камер незворушно заявив, що ніякого суспільного інтересу до цієї справи немає.

"Рішення про виділення землі і будівництва не порушує ні громадські, ні державні інтереси, ні навіть цілісність Софійського собору", – говорив під обурені вигуки присутніх адвокат.

Матеріали про скандальну забудову він назвав "інформаційним спамом", а також заявив, що має в розпорядженні лист директора Комітету з всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Франческо Бандарина до посла України у Франції, в якому йдеться про тиск на нього з боку українських журналістів і приватних осіб. Надати копію листа пан Верховський відмовився.

"На 37-й сесії ЮНЕСКО питання про виключення Софійського собору зі списку ЮНЕСКО не розглядалося", – заявив він.

Після довгих дебатів суд відхилив касацію прокуратури, а рішення судів про законність передачі земель залишив у силі.

Під час оголошення судового рішення Верховський не приховував радості і тиснув руку представнику ПАТ "ВТБ Банк", який видав кредит на будівництво житлового комплексу.

"Я вважаю, що суд прийняв помилкове, незаконне і необгрунтоване рішення, –заявила адвокат, представник ОСББ "Стрілецький 3/15" Марина Соловйова. –Це означає, що з завтрашнього дня будівництво може початися в повну силу".

Соловйова зазначила, що прохання про перегляд справи протягом трьох місяців може бути передана до Верховного суду.

Як повідомлялося раніше, у червні у буферну зону Софії Київської знову повернулися забудовники.

22 листопада 2012 року Окружний адміністративний суд Києва своєю ухвалою призупинив ТОВ "Інвестиційно-будівельна группа" проводити будівельні та дослідницькі роботи на території земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23 на час розгляду справи по суті.

У квітні цього року Вищий господарський суд України скасував постанову апеляційної інстанції та залишив у силі заборону Господарського суду Києва на проведення робіт щодо будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу біля Національного заповідника "Софія Київська".

Згодом співробітники Національного заповідника "Софія Київська" запропонували посилити норми забудови в його буферній зоні, щоб уникнути руйнування пам’ятки.

У звіті спостережної місії ЮНЕСКО було заявлено, що Україна систематично не виконує приписи з охорони буферних зон заповідника "Софія Київська".

Як відомо, дві земельні ділянки на вул. Гончара, 17-23 і Гончара, 21 були виділені рішенням Київради у 2004 та 2007 роках. Забудовник комплексу – ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", незважаючи на протести громадськості, побудував вісім поверхів (передбачається, що Fresco Sofia матиме два яруси у вісім і дев’ять поверхів і підземний паркінг). На будівництво вже витрачено 40 млн грн кредитних коштів, а також $15 млн коштів інвестора.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.