Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Натівський ПРО може зашкодити Україні. Так думає один експерт

Політика 7147 переглядів

Опубліковано - 22.01.2007 23:42 | Всі новини | Версія для друку

Натівський ПРО може зашкодити Україні. Так думає один експерт
Натівський ПРО може зашкодити Україні. Так думає один експерт
Реакція Росії на можливе розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) у Польщі і Чехії може мати негативні наслідки для України

Так вважає керівник дослідницьких програм Центру досліджень армії, конверсії і роззброювання Сергій Згурець.

"Де-факто ці протиракетні системи не будуть безпосередньо загрожувати Україні. Але наслідки можуть виникнути виходячи з того, що Росія буде нагнітати обстановку навколо цієї проблеми, і вона (проблема) може змусити росіян вживати якісь дії, що можуть негативно відбитися на Україні", - сказав він в інтерв'ю.

Експерт вважає, що позиція України з цього питання пов'язана з визначенням власних політичних орієнтирів.

"Я думаю, що жоден з вищих посадових осіб України не буде коментувати цю досить слизьку тему", - підкреслив Згурець.

Для України в цій ситуації найбільш раціонально буде презентувати європейським країнам і США свої пропозиції з використання власне українського потенціалу для реалізації протиракетної оборони, вважає експерт.

Говорячи про позицію країн НАТО і Росії, експерт відзначив, що ситуація із базуванням систем і баз ПРО є черговим елементом, який ризикує поляризувати думки країн за принципом блокового протистояння.

"Країни, що входять до НАТО, будуть підтримувати американців за умови, що їхнє місцеве населення ці речі підтримає, хоча це далеко не однозначно. Такі країни як Білорусія будуть підтримувати позицію Росії, яка буде говорити те, що говорить міністр оборони Іванов і міністр закордонних справ Росії", - сказав він.

Раніше Сполучені Штати зробили пропозицію Польщі і Чехії щодо розгортання там елементів американської протиракетної системи, яка буде спрямована проти Ірану і Північної Кореї.

США запропонували розмістити на території республіки радіолокаційну базу нової американської системи протиракетної оборони. Як очікується, пропозиція Вашингтона буде розглянута в Празі на цьому тижні.

Водночас Росія не раз заявляла, що створення системи ПРО в Європі порушить стратегічний баланс сил на континенті і може призвести до нової гонки озброєнь.

Від “Аратти”: те, що Москва буде бурхливо реагувати на будь-який крок НАТО щодо розміщення військових підрозділів на територіях нових держав-членів - нормально й прогнозовано. Із іншого боку, така реакція є дещо дивною, адже, протиракетні комплекси існують виключно, як оборонна зброя - для перехоплення ракет агресора. Так само, як протиповітряна оборона існує виключно, для захисту від повітряного нападу.

Хоча із іншого боку, якщо врахувати новітні тенденції у оборонній доктрині Росії, де пропонується визнати потенційними агресорами НАТО і США, то реакція Москви абсолютно логічна. Як не буде нічого дивного, коли до гімну колишнього СРСР кремлівські керманичі додадуть нову гонку озброєнь і холодну війну. Звичайно, для нас, українців, навіть за умови багатовекторності, нічого гарного не світить. Хоча вибір все ж, ще є. Чи знов опинитися у ГУЛАГу, чи поза “залізобетонним парканом”, серед Європейських країн? Це, насамперед, залежить від нас усіх разом й кожного окремо, і аж ніяк не залежить від тих, хто тимчасово сидить у керівному кріслі. Бо вони правлять бал, коли нам байдуже.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.