Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Сонячній системі може з'явиться найяскравіша в історії комета

У світі науки 8902 перегляди

Опубліковано - 17.01.2007 20:55 | Всі новини | Версія для друку

У Сонячній системі може з'явиться найяскравіша в історії комета
У Сонячній системі може з'явиться найяскравіша в історії комета
Вчені спостерігали досить незвичайне астрономічне явище - карликова планета, не дуже давно відкрита відразу за межами Сонячної системи, розпочинає процес трансформації в найяскравішу в історії комету.

Астрономи говорять, що об'єкт 2003EL61 до свого перетворення був великим витягнутим у сторони шматком гірської породи, крім того, цей об'єкт досить швидко обертався навколо своєї осі.

За словами професора Каліфорнійського технологічного інституту (США) Майка Брауна, об'єкт за своїми розмірами та поведінкою схожий на Плутон, що також перебуває на межі Сонячної системи.

Професор Браун говорить, що цей об'єкт цілком може трансформуватися в комету та сприяти цьому будуть два фактори - по-перше, його висока швидкість обертання, а по-друге, його близькість до Сонячної системи та вплив на нього її сили притягання.

2003EL61

EL61 - великий об'єкт: у найбільшому зі своїх радіусів він порівнянний із Плутоном. Це один із найбільших з досить великої кількості крижаних об'єктів, що населяють ту частину Сонячної системи, яка відома як пояс Койпера.

При цьому він дуже незвичайний: період обертання EL61 навколо своєї осі становить лише 4 години, через що він має витягнуту форму. Ймовірно він складається з каменю з дуже тонким шаром замерзлої води на поверхні, при тому, що інші об'єкти поясу Койпера звичайно містять набагато більше льоду.

Об'єкти в поясі Койпера звичайно перебувають на дуже стабільних орбітах, але цей район відомий як своєрідний резервуар, з якого на світ з'являються недовго живучі комети. Час від часу такі об'єкти заходять усередину Сонячної системи та перетворюються на брили льоду й пилу, які стрімко летять та проникають у наші найближчі космічні передмістя.

Що стосується EL61, то, як свідчить комп'ютерна симуляція професора Брауна, орбіта цього тіла надзвичайно нестабільна й згодом повинна привести його в безпосередню близькість до Нептуна. У такому випадку гравітація восьмої планети Сонячної системи розкрутить кам'яний м'яч і запустить його - вже у вигляді комети - або ближче до Сонця, або в хмару Орта на межі Сонячної системи, або взагалі в міжзоряний простір.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.