Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені знайшли першу “мандруючу” планету

У світі науки 6892 перегляди

Опубліковано - 15.11.2012 13:24 | Всі новини | Версія для друку

Вчені знайшли першу “мандруючу” планету
Вчені знайшли першу “мандруючу” планету
Планету-самітницю знайшли канадські астрономи з Монреальського університету.

Як повідомляє TheTelegraph, небесне тіло у сім разів більше за Юпітер. На планету не діють гравітаційні сили, оскільки вона не входить до жодної сонячної системи. Натомість її рух у космосі хаотичний.

"Теоретично ми завжди підозрювали, що такі дуже холодні планети можуть існувати. Однак до тепер ми ніколи їх не бачили", - розповідає астрофізик Етьєн Артіго.

Попри відсутність поблизу зірки, на планеті досить спекотно. Її температура становить близько 400 градусів за Цельсієм. Науковці припускають, що їхню рідкісну знахідку у космосі можна віднести до групи потенційних молодих зірок. Наразі до неї входять 30 небесних тіл. Однак всі вони мають орбіту в межах сонячних систем.

"Ця планета у вільному польоті може дати нам можливість детальніше вивчити сам процес спалаху зірки", - переконаний астоном Філіппе Делорме.

Разом з тим деякі вчені сумніваються чи можна віднести самотню космічну мандрівницю до планет. На думку вчених, її все ж варто вважати "коричневим карликом" - зіркою, якій не вистачає власної енергії для початку термоядерних процесів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.