Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хаббл отримав тривимірне зображення нитки з чорної матерії

У світі науки 6194 перегляди

Опубліковано - 17.10.2012 16:25 | Всі новини | Версія для друку

Хаббл отримав тривимірне зображення нитки з чорної матерії
Хаббл отримав тривимірне зображення нитки з чорної матерії
Телескоп Хаббл отримав тривимірні знімки нитки темної матерії, яка з’єднує зоряні скупчення в галактиках сузір’я Візничого на відстані в 5,4 мільярда світлових років від Землі.

Група астрономів під керівництвом Матільди Жозак з Марсельського університету виявила "пуповину" між галактиками і отримала її тривимірне зображення, вивчаючи дані, зібрані гавайською обсерваторією імені Кека, японським телескопом Субару і Хабблом при спостереженні за скупченням галактик MACSJ0717 в сузір’ї Візничого.

За словами вчених, MACS J0717 є гігантською космічною "ДТП", оскільки складається з чотирьох галактичних скупчень, які одночасно стикаються один з одним.

Для виявлення "пуповини" темної матерії вчені використовували гравітаційні викривлення в структурі простору-часу, які утворюються в результаті скупчення темної матерії.

На наступному етапі дослідження вчені виміряли швидкість руху в космічному просторі окремих галактик і їх скупчень всередині MACS J071. Це дозволило обчислити відносне положення скупчень щодо центру MACS J071.

Усі ці дані були необхідні для отримання тривимірного зображення філамента, без якого дуже складно оцінити його масу, протяжність та інші астрофізичні параметри.

У результаті вчені з’ясували, що нитка темної матерії є гігантською за своєю довжиною і масою. Загальна протяжність філамента становить 60 мільйонів років, а його маса значно перевищила значення, визначені сучасною астрофізикою для філаментів подібних розмірів. Зокрема, на частку темної і невидимої "звичайної" матерії припадає 98-99% від загальної маси MACS J0717, а на частку зірок - лише 0,9-1,7%.

Нагадаємо, в липні поточного року фізики запропонували нову схему виявлення загадкових частинок темної матерії, яка допоможе знайти частинки відносно невеликих мас.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.