Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На каменях Стоунхенджа розгледіли раніше невідомі малюнки

У світі науки 6479 переглядів

Опубліковано - 10.10.2012 13:27 | Всі новини | Версія для друку

На каменях Стоунхенджа розгледіли раніше невідомі малюнки
На каменях Стоунхенджа розгледіли раніше невідомі малюнки
Археологи за допомогою лазерного сканування виявили раніше невідомі малюнки на плитах Стоунхенджа. Стаття вчених опублікована в журналі British Archaeology Magazine.

Лазерне сканування всіх 83 уцілілих плит пам’ятника здійснила комерційна компанія, після чого археологи проаналізували отримане тривимірне зображення.

Фахівцям вдалося виявити на поверхні плит 72 раніше невідомих малюнка. 71 з них зображував сокиру бронзового століття, ще один являв собою зображення кинджала того ж періоду. Малюнки, за словами вчених, відносяться до 1500-1800 року до нашої ери.

Зображень не видно неозброєним оком - їх можна помітити тільки під час зміни фактури каменю.

За словами вчених, малюнки були вигравірувані на більш темному тлі плити, але з часом самі потемніли і частково зруйнувалися.

Раніше, в 1950-х роках, на пам’ятнику вже були виявлені подібні фігури(позначені сірим кольором). Однак, нове дослідження показало, що насправді їх набагато більше, ніж вважали археологи.

Вчені вважають, що сокири могли бути символічними жертвами богам бурь і вітрів, які в індоєвропейській традиції часто асоціювалися з подібною зброєю.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.