Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За чесні вибори. Перемагає не той, за кого люди, а той, чиї голоси “правильно” підрахували

Вибори-2012 5313 переглядів

Опубліковано - 11.09.2012 16:22 | Всі новини | Версія для друку

За чесні вибори. Перемагає не той, за кого люди, а той, чиї голоси “правильно” підрахували
За чесні вибори. Перемагає не той, за кого люди, а той, чиї голоси “правильно” підрахували
Політичні партії масово замінюють своїх представників в окружних виборчих комісіях. З 26 серпня по 6 вересня відбулася заміна 43 % членів ОВК.

Про це 11 вересня на прес-конференції повідомили експерти моніторингово-аналітичної групи «Цифра».

Ті політичні сили, які представлені у парламенті, замінили 4% своїх членів.

Але є шість політичних сил, які замінили 100% своїх представників у ОВК. Зокрема, це «Русь єдина», «Братство», «Русский блок», «Руська єдність», «Союз анархістів України» і «Єдина родина». На них припадає 75% від загальної кількості всіх замін, розповів аналітик моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Михайло Бойко.

«Можливі інтерпретації такого явища – це відсутність реального кадрового потенціалу в даних політичних структур, а по-друге, це подання завідомо неправдивих списків, відповідно, розраховуючи на позитивне для себе жеребкування», – сказав він.

Також він вказав на тенденцію до заміни ключових посад у складі окружних виборчих комісій. Зокрема, замінено було 123 голови ОВК, 93 заступники і 117 секретарів. Середній показник замін серед керівництва комісій – 50%.

Щоб визначити, на чию користь використовується дана технологія, експерти порівняли нинішні показники з показниками територіальних виборчих комісій на президентських виборах 2010 року, а саме у другому турі, оскільки тоді було чітко видно, хто є представником Віктора Януковича, а хто – Юлії Тимошенко.

Як зазначив аналітик «Цифри» Тарас Фітьо, у 2010 році 391 член комісій був представником Януковича. А на цих виборах від Партії регіонів подано лише 79 членів. Таким чином, залишається 312 членів ОВК, які в 2010 році представляли Януковича, а сьогодні подані до складів ОВК за квотами інших партій.

За словами експерта, найбільше таких членів було введено від Народної партії України – 42 члени, від партій «Братство», «Руська єдність», «Єдина родина» – по 31 члену, «Русь єдина», «Союз анархістів» – по 28 членів, Ліберальна партія України – 27 членів, «Русский блок» і «Народно-трудовий союз» – по 26 членів, «Зелена планета» – 14, КПУ і Українська народна партія – по 11.

«Це дозволило нам зробити припущення, що квоти цих партій використовувалися для здобуття переваги в ОВК на користь Партії регіонів», – заявив Тарас Фітьо. За його словами, найбільш вірогідне пояснення – це наявність певних домовленостей, де розмінною монетою були квоти в окружних виборчих комісіях.

Крім того, експерти звернули увагу, що найбільше замін було здійснено у східних регіонах – у Донецькій, Харківській, Луганській областях.

«Така масова зміна членів ОВК аж ніяк не сприяє покращенню якості виборчого процесу. З іншого боку, з великою ймовірністю можемо сказати, що продовжує процвітати технологія технічності у виборчому процесі України. При чому технічними є не лише кандидати-мажоритарники, а й політичні партії», – підсумував керівник моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Назар Бойко.

Як повідомлялося раніше, завдяки технічним партіям "регіонали" отримали можливість встановити монопольний контроль над окружними виборчими комісіями. Зокрема, прихована квота Партії регіонів формувалася за поданнями кандидатів у члени окружкомів таких партій, як: «Русское единство» (221 подання), «Русский блок» (223), «Русь єдина» (225), Народно-трудовий союз (225), партія «Зелена планета» (225), Союз анархістів України (220), Ліберальна партія України (219), «Єдиний центр» Віктора Балоги (43), «Єдина родина» вже призабутого у політиці Олександра Ржавського (212), «Братство» Дмитра Корчинського (225). При цьому «Єдина родина» і «Братство» висунули лише по одному кандидату в депутати.

Комітет виборців України прогнозує, що до дня виборів Верховної Ради будуть замінені 50% членів окружних виборчих комісій.

Загалом, громадські активісти та представники політичних партій зафіксували чимало порушень уже на початковому етапі роботи окружних виборчих комісій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.