Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Новий марсохід NASA розпочав місію

У світі науки 5561 перегляд

Опубліковано - 6.08.2012 16:15 | Всі новини | Версія для друку

Перші знимки нового міжпланетного апарату
Перші знимки нового міжпланетного апарату
Марсохід Curiosity після восьмимісячного перельоту здійснив успішну посадку на Марсі та вже передав на Землю свій перший знімок Червоної планети.

На фотографії, зробленій службовою камерою, видно колесо ровера, що стоїть на ґрунті. Основна камера поки не введена в робочий режим.

За даними NASA, Curiosity приземлився неподалік від кратера Гейла.

"До самого кінця не вірив. Тільки гляньте, все пройшло за розкладом, начебто відбулася не чумова посадка на Марс, а приїхала електричка за розкладом", - розповів вчений з Інституту космічних досліджень РАН Максим Литвак, який перебуває в центрі управління польотами в каліфорнійській Пасадені.

Найнебезпечніша частина експедиції завершена. Тепер Curiosity - найбільший і найскладніший науковий апарат на поверхні Марса - буде поступово включати свої наукові прилади, щоб проводити детальні геологічні та геохімічні дослідження, вивчати атмосферу і клімат планети, шукати воду і її сліди, органічні речовини.

Ці дані допоможуть визначити, чи був колись Марс придатний для життя, і чи є на ньому місця, придатні для життя, зараз.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.