Аратта - На головну

7 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Німецькі вчені відкрили сестру-близнючку Сонячної системи

У світі науки 5715 переглядів

Опубліковано - 10.07.2012 16:54 | Всі новини | Версія для друку

Німецькі вчені відкрили сестру-близнючку Сонячної системи
Німецькі вчені відкрили сестру-близнючку Сонячної системи
Група Гільєма Англад Ескуде з університету Геттінгена використала нову методику пошуку планет, що обертаються навколо далеких зірок.

Досліджуючи планетну систему зірки GJ676A, вчені з’ясували, що в ній крім двох газових гігантів "мешкає" ще як мінімум дві надземлі.

Сама зірка відноситься до червоних карликів М класу і знаходиться на відстані 22 світлових років від Землі.

Раніше дослідники зазначили, що навколо неї обертаються два газових гіганта. Команда Гільєма вирішила проаналізувати систему на предмет наявності планет меншого розміру.

Для цього вчені використовували дані спектрографа HARPS телескопа Європейської південної обсерваторії.

Виявилося, що навколо GJ676A в безпосередній близькості від світила обертаються ще два скелястих світи (GJ676Ae і GJ676Ad).

Те, що за їх орбітами присутні два газових гіганта, навело вчених на думку, що ця планетна система могла утворитися таким же чином, як і Сонячна.

Відмінність лише в тому, що в системі GJ676A всі планети значно більші за наші. Так, мала скеляста екзопланета приблизно в чотири рази важча за Землю, а найбільший газовий гігант в п’ять разів більший за Юпітер.

Зазначимо, що системи з множинними планетами відкривали вже не раз. Рекордсменом серед них є "виводок" зірки HD10180, яка оточена відразу 9 планетами.

Однак та ж HD10180 тримає біля себе лише газові гіганти, та й ті обертаються навколо неї на невеликій відстані.

А GJ676A не тільки може похвалитися скелястими світами, але й планетою, схожою на Нептун, яка обходить світило за 4000 земних днів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.