Аратта - На головну

17 грудня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Голова ЦВК заявляє про загрозу нелегітимності виборів

Вибори-2012 5597 переглядів

Опубліковано - 12.04.2012 20:35 | Всі новини | Версія для друку

Голова ЦВК заявляє про загрозу нелегітимності виборів
Голова ЦВК заявляє про загрозу нелегітимності виборів
Голова ЦВК Володимир Шаповал заявляє про обмеження виборчих прав українців за кордоном внаслідок рішення Конституційного Суду про закордонні округи.

Про це йдеться в заяві голови ЦВК.

В ЦВК нагадують, що 5 квітня було оприлюднено рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2012 щодо відповідності Конституції Закону України «Про вибори народних депутатів України» стосовно рівномірного віднесення закордонних виборчих дільниць до всіх одномандатних округів, які утворюються на території столиці України - міста Києва.
КС визнав неконституційними окремі положення частини 2 статті 22 закону «Про вибори народних депутатів України», згідно з якими закордонні виборчі дільниці на виборах депутатів Ради віднесені до мажоритарних округів, створених на території Києва.

«У зв’язку з цим, - заявив Голова ЦВК Володимир Шаповал, - виникла ситуація, коли фактично за наслідками цього рішення досить значна кількість громадян України, що мають право голосу (понад 435 тисяч осіб) і на законних підставах знаходяться закордоном, обмежені в реалізації цього права».
«Іншої юридичної оцінки ситуації, що склалася, об’єктивно не може існувати», - зазначив Володимир Шаповал.

На його думку, можна передбачати, що зазначена ситуація провокуватиме негативні оцінки майбутніх виборів аж до визнання їх нелегітимними.

Виправити цю ситуацію юридичними способами, - вважає голова ЦВК, - можливо лише двома шляхами. Або через надання Конституційним Судом відповідних роз’яснень, які б унеможливлювали обмеження активного виборчого права вказаній категорії громадян. Або – внесенням змін до виборчого законодавства з «м’яким» урахуванням згаданого рішення Конституційного Суду України. У свою чергу, Центральна виборча комісія не наділена інструментарієм для вирішення відповідного питання. Тому прошу вважати дану заяву зверненням до всіх уповноважених посадових осіб, які спроможні нормалізувати ситуацію».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.