- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Швед потрапив у снігову пастку і два місяці просидів у машині
Шведські поліцейські врятували чоловіка, який провів два місяці в заваленій снігом машині. 45-річний швед потрапив у снігову пастку ще в грудні 2011 року.
Більше місяця він харчувався тільки снігом і замерзав від холоду – температура в салоні опускалася до 30 градусів морозу.
Знайшли його випадково: в лісовій глушині в околицях міста Умео водій снігоходу помітив невкриту снігом частину автомобіля. Він розчистив вікно машини і побачив, що всередині знаходиться людина.
В лісовій глушині в околицях міста Умео водій снігоходу помітив невкриту снігом частину автомобіля. Фото - www.folkbladet.nu
Коли на місце прибули правоохоронці, вони виявили в машині чоловіка, який лежав у спальному мішку. Він був виснажений, ледве міг рухатися і говорити, але, тим не менше, був живий.
Врятованого госпіталізували - як очікується, незабаром він зможе детально розповісти і про себе, і про історію свого полону. Поки залишається незрозуміли, яким чином його машина опинилася під заметом і чому він не зміг з неї вибратися.
Медики вже оголосили цей випадок унікальним: мало кому вдавалося вижити без їжі більше двох-трьох тижнів.
Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема.
Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час.
Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.” Олександр Довженко