Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені створили модель шосе, яке підзаряджатиме електромобілі

Технології 6420 переглядів

Опубліковано - 7.02.2012 16:02 | Всі новини | Версія для друку

Вчені створили модель шосе, яке підзаряджатиме електромобілі
Вчені створили модель шосе, яке підзаряджатиме електромобілі
Інженери і фізики створили комп’ютерну модель під назвою OLEV, що детально описує систему передачі електрики повітряним шляхом від дороги до рухомого автомобіля, та довели її працездатність.

"Що робить цю концепцію чудовою, так це той факт, що ви зможете вести автомобіль протягом необмеженого часу без підзарядки", - зазначив один із авторів дослідження Річард Сассун, директор проекту "Глобальний клімат і енергетика", який фінансував дослідження.

Незважаючи на те, що ідея бездротової підзарядки електромобілів на ходу з’явилася давно, її реалізація виявилась досить складною для науковців. Вчені зі Стенфордського університету вважають, що такий комплекс, як OLEV, зможе підзаряджати електричні машини навіть на високих швидкостях.

Бездротові передавачі енергії на шосе можна буде з’єднувати із розташованими вздовж нього вітряками чи сонячними батареями.

Вченим залишилось лише переконатися, що магнітно-резонансна передача енергії не буде чинити жодного шкідливого впливу на людей і тварин, електроніку в автомобілі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.