Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Замковій горі в Києві влаштували капище

Духовний світ Регіон: м.Київ 19384 перегляди

Опубліковано - 26.04.2006 20:18 | Всі новини | Версія для друку

Інформаційне табло для непосвячених
Інформаційне табло для непосвячених
На Замковій горі, яку ще називають Хоревицею, силами всеукраїнської релігійної організації “Родове Вогнище Рідної Православної Віри” було закладене капище у формі восьмикутної зірки з вогнищем посередині. Майданчик обсадили дубами та соснами, адже саме ці дерева рідновіри вважають священними.

Капище займає близько 20 метрів в діаметрі. Поруч – інформаційне табло, на якому міститься розповідь про давні звичаї. За деякими свідченнями, тисячу років тому тут також було капище. Нова сучасна святиня охороняється самотужки, а атмосфера панує нормальна, товариська, відчутне бажання знайти взаєморозуміння та злагоду.

Присутність нових господарів місцини вже відчутна: ними були відновлені металеві сходи на Замкову гору, замість тих, які цієї зими поцупили на металобрухт.

На прес-конференції в УНІАН Володимир Куровський, Верховний Волхв Родового Вогнища Рідної Православної Віри повідомив, що на цьому місці починають облаштовувати місце паломництва, а також пропонується реалізувати проект природно-культурного парку з умовною назвою “Острів богів”.

За словами упорядника проекту “Хоревиця – острів богів” Арсенії Гай, вони пропонують столичній громаді “розглянути ідею утворення парку культури і відпочинку загального користування “Острів богів” і утворення відповідного фонду, щоб розвивати цю ідею”.

Віруючі поставили владу до відома, що віднині Хоревиця є місцем паломництва, і “це повідомлення має бути прийняте до відома, а капище має поважатись і охоронятись державою як місце паломництва”. Водночас А.Гай підкреслила, що віруючі діють і діятимуть надалі виключно в правовому полі.

Прихильники звичаєвої Віри Батьків заклали це капище у Свято Красної Гори, Свято Лади і Ярила, 22-23 квітня ц.р. Волдимир Куровський також відзначив, що воно (капище) присвячене богу молодого сонця Ярила і щонеділі зранку на Хоревиці прибічники цієї віри планують проводити служіння.

За матеріалами сайтів - "КИЯНИ", Народний оглядач
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.