Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Реформа” від однопартійців проФФесора. “Могилянку” хочуть понизити до коледжу

Освіта 9750 переглядів

Опубліковано - 21.01.2011 16:20 | Всі новини | Версія для друку

“Реформа” від однопартійців проФФесора. “Могилянку” хочуть понизити до коледжу
“Реформа” від однопартійців проФФесора. “Могилянку” хочуть понизити до коледжу
Норма нового законопроекту “Про вищу освіту”, що визначає статус вузів виключно за кількістю студентів, може позбавити Києво-Могилянську академію статусу університету.

Про це на прес-конференції 20 січня заявив представник студентської колегії НаУКМА Єгор Стадний.

Проблема в тому, що згідно з законопроектом "класичний" університет буде вважатися таким, якщо на його денному відділенні навчається не менше 10 тисяч студентів, а "профільним" зможе називатися той вуз, який налічує не менше 6 тисяч студентів. У Києво-Могилянці їх майже в два рази менше.

"Кількісно-профільний підхід в законопроекті, зареєстрованому Єфремовим, Луцьким і компанією, суперечить здоровому глузду. Адже з цієї класифікації Могилянка не може називатися академією, а відноситься до категорії коледжів. Це не вкладається в голові жодної людини, яка знає, що таке Києво-Могилянська академія", - відзначив Стадний.

Також він побоюється, що згідно із статусом вищого навчального закладу може скоротитися і його фінансування.

У зв'язку з цим студентська колегія НаУКМА збирається підтримати акцію протесту "проти подальшої комерціалізації вищої освіти і тотальної корупції в системі", заплановану на 31 січня.

Крім того, вихованці Києво-Могилянської академії збираються вимагати від чиновників припинити тиск на університет та затвердити його Статут, в якому прописані докторська школа і PhD-програми (докторські програми західного зразка), вільне відвідування лекцій, право вузу самостійно складати штатний розклад і багато іншого. Також в академії виступають за повернення вузам автономії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Освіта»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.