Аратта - На головну

22 квітня 2026, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Імітація. Адміністративна реформа не зменшить корупцію

Політика 5155 переглядів

Опубліковано - 10.12.2010 16:30 | Всі новини | Версія для друку

Імітація. Адміністративна реформа не зменшить корупцію
Імітація. Адміністративна реформа не зменшить корупцію
У адміністративній реформі не міститься ані слова про корупцію, тоді коли це — головна проблема України.

Про це у «Дзеркалі тижня» пише директор Міжнародного центру перспективних досліджень Віра Нанівська.

Вона наголошує, що реформа навіть «не пахне» змінами в системі органів влади, що можуть привести до запобігання та ліквідації корупції.

«Навіть державні інспекції, які у всіх демократичних країнах є запобіжником корупції, в Україні не зрозуміло для чого створені. Окрім фінансової інспекції, решта — секторні. Немає ані адміністративної, ані соціальної, ані антикорупційної», — пише Віра Нанівська.

За її словами, державні інспекції всередині виконавчої влади не зможуть інспектувати державну службу і використання державних ресурсів, як це відбувається в Канаді, Франції чи Німеччині. «Для цього їм треба бути незалежними від тих, кого контролюють. Вирішальне значення має спосіб призначення. З указу не зрозуміло, хто призначає. Але читаємо, що у своїй діяльності державні інспекції спрямовуються й координуються міністерствами — тими, кого мали би контролювати, якби виконували свої функції. То для чого ж їх створено? Можливо, для монополізації і централізації контролю над громадянами? Тоді адміністративна і антикорупційна інспекції не потрібні, і зрозуміло, чому їх немає», — вважає автор.

«Якщо інспекції контролюватимуть приватних підприємців — оскільки на контроль за державною службою і державними ресурсами в указі немає ані найменшого натяку, — то жодних змін очікувати не варто! Корупція не буде ліквідована. Хіба що централізується», — підкреслює експерт.

На її думку, ця реформа «повторює всі попередні спроби адміністративних реформ і навіть на міліметр не наблизилася до реформи інституційної».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2026.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.