Аратта - На головну

1 червня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС у Київі каже про підтримку України і про реверс газу через Словаччину

Політика 1492 перегляди

Опубліковано - 13.10.2021 10:10 | Всі новини | Версія для друку

ЄС у Київі каже про підтримку України і про реверс газу через Словаччину
ЄС у Київі каже про підтримку України і про реверс газу через Словаччину
Президент України та керівники Європейського Союзу заявили про прагнення далі зміцнювати «політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС», а також про співпрацю в умовах газової кризи.

Обіцянки пролунали 12 жовтня за результатами саміту Україна - ЄС, в межах якого у Києві перебували президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель та інші чільні представники Євросоюзу.

Двадцять третій саміт Україна-ЄС зосередився на вирішенні поточних питань, але від нього не очікували просування у стратегічних прагненнях України приєднатися до Європейського Союзу.

Президент Володимир Зеленський неодноразово закликав ЄС виявити конкретну підтримку європейських прагнень України замість звичних заяв Брюсселя про право України на вступ у разі виконання передумов.

Урсула фон дер Ляєн сказала, що Брюссель домовився працювати з Києвом над гарантіями газопостачання Україні на тлі українських скарг, що Росія зменшує транзит газу через українську газотранспортну систему в умовах різкого зростання європейських цін на енергію.

1 жовтня Росія припинила транспортування газу через Україну до Угорщини, почавши натомість використовувати газопровід Турецький потік через Балкани.

Російсько-Угорська домовленість означає не лише втрату фінансових надходжень Україні за транзит, але й потенційну втрату можливості для України купувати російський газ з Європи.

«Єврокомісія та українські фахівці зараз вивчають різні сценарії забезпечення необхідного постачання для України», - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Вона зокрема говорила про можливість реверсного постачання газу Україні з ЄС «наприклад через Словаччину, яка готова долучитися до цієї справи».

«Третє - це поглянути на стратегічний резерв, а саме на тему газосховищ… Для України це так само важливо як для Європейського Союзу», - підкреслила президентка Єврокомісії.

ЄС заявляє про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, і 11 жовтня Брюссель оголосив, що збільшив до 185 кількість осіб (також 48 юридичних осіб), які підпадають під європейські санкції пов’язані з нелегальною анексією Криму.

У Києві підписали давно очікувану Угоду про спільний цивільний авіаційний простір ЄС і України.

ЄС також пропонує набір заходів на 6,5 мільярда євро ($7,5 млрд.) для заохочення інвестицій в Україну.

З 2017 року між Україною та Євросоюзом діє угода про асоціацію та зону вільної торгівлі, наслідком якої стало значне зростання економічних зв’язків.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.