Аратта - На головну

1 червня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Siemens з’ясовує інформацію про появу своїх турбін у Криму попри санкції

Скандал 8375 переглядів

Опубліковано - 7.07.2017 19:13 | Всі новини | Версія для друку

Siemens з’ясовує інформацію про появу своїх турбін у Криму попри санкції
Siemens з’ясовує інформацію про появу своїх турбін у Криму попри санкції
Siemens розслідує, чи справді у Крим поставили турбіни компанії. Водночас у Росії підтвердили факт постачання, але пояснили, що обладнання придбали “на вторинному ринку” та модернізували.

Російська держкомпанія "Технопромекспорт", яка будує електростанції у анексованому Криму, ввечері у четвер, 6 липня, пояснила постачання турбін виробництва німецької Siemens на півострів, який перебуває під санкціями. За повідомленням материнської компанії "Ростех", підрядник придбав газові турбіни на вторинному ринку.

За даними держкорпорації, у Криму планувалося використати обладнання іранського виробництва, проте з контрагентом не домовилися щодо цін та термінів. "За таких обставин "Технопромекспорт" був змушений закупити чотири комплекти газотурбінних установок на вторинному ринку", - йдеться у повідомленні російської компанії. Утім, підрядник не назвав фірму-посередника та не уточнив деталі угоди.

Санкції Євросоюзу щодо Криму через його анексію Росією забороняють європейським компаніям постачати на півострів продукцію для енергетичної галузі. Утім, агенція Reuters напередодні з посиланням на кілька джерел повідомила, що турбіни німецької Siemens опинилися на півострові. Компанія заперечує, що знала про долю свого обладнання, проте відмовляється коментувати, чи надаватиме турбінам у Криму сервісне обслуговування.

Експерти-юристи вказують, що судових прецедентів щодо такого типу справ немає. Тому сказати, чи є провина Siemens у тому, що третя сторона привезла її продукцію до Криму, неможливо, зазначили вони. У Росії ж додали, що "Технопромекспорт" за допомогою російських компаній модернізував німецькі установки.
Siemens почала розслідування

Німецька компанія у п’ятницю, 7 липня, заявила, що організувала спеціальну команду, яка опікуватиметься розслідуванням інциденту з турбінами. "У нас немає жодного достовірного підтвердження того, що турбіни справді були поставлені у Крим", - зазначається у повідомленні концерну. Утім, у Siemens наголосили, що вживають усіх можливих заходів для того, щоб попередити ймовірне незаконне використання свого обладнання.

"Якщо відбулася будь-яка "переадресація" нещодавно придбаних турбін до Криму, це становитиме чітке порушення умов договору", - підкреслили у Siemens свою відданість обмеженням експорту. У березні 2017 року, нагадаємо, Siemens анонсував, що спільна з росіянами компанія виробить турбіни для електростанції в Тамані. Остання не підпадає під санкції, оскільки розташована на міжнародно визнаній території РФ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.